Antybiotyki naturalne

W walce z najróżniejszymi chorobami, przede wszystkim powinniśmy korzystać ze zdrowych i naturalnych metod. Pamiętajmy, że antybiotyki mają wyniszczający dla naszego organizmu skład i pod żadnym pozorem nie należy stosować ich na dłuższą metę. Można je natomiast zastąpić antybiotykiem naturalnym, który często jest zdrowszy i bardziej efektywny, od antybiotyku zakupionego w aptece.

Jakie naturalne antybiotyki w każdym domu?

Od razu podkreślę, że stosowanie jakiegokolwiek antybiotyku domowego konsultowane powinno być z lekarzem. Niektóre z nich mogą nam zaszkodzić w chorobie, dlatego też zawsze dobrze jest oddać się w ręce eksperta, a nie stawiać sobie samodzielnych diagnoz. Pamiętajmy również, że to co czytamy w Internecie nie zawsze jest prawdą, a wiele pseudomedycznych artykułów wprowadza nas w błąd, co z kolei może nas w przyszłości pod kątem zdrowotnym wiele kosztować.

Podstawowym antybiotykiem naturalnym, jaki stosować możemy w swoim domu jest po prostu czosnek. Działa on bakteriobójczo i był stosowany od setek lat. Jest to lekarstwo całkowicie naturalne i było ono stosowane przed wynalezieniem antybiotyków sztucznych. Stosowany był ze skutkiem pozytywnych nawet w przypadku ciężkich do wyleczenia chorób bakteryjnych. Jego podstawą było leczenie przeziębienia a także grypy, jednakże pomagał on w wielu innych schorzeniach związanych z bakteriami. Jego działanie możemy porównać do penicyliny – z tym że jest zdecydowanie mocniejsze.

Z różnymi chorobami również bardzo dobrze poradzi sobie miód. W książkach przeczytamy, że był on naturalnym lekiem stosowanym w walce z bakteriami paciorkowca oraz gronkowca. Każdy jeden miód ma działanie antybakteryjne, jednakże w celu zmaksymalizowania efektów leczniczych miodu, najlepiej jest wybrać ten, który pochodzi prosto z pasieki i jest w stu procentach naturalny. W miodzie znajduje się inhibina – to właśnie ona odpowiedzialna jest za jego lecznicze zastosowanie.

Oprócz wyżej wymienionych, najbardziej popularnych antybiotyków naturalnych, istnieje wiele, wiele innych. Przykładowym z nich jest suszona kora z drzewa lapacho, żurawina, chrzan, echinacea, imbir , grejfrut czy nawet oregano.

Mimo teoretycznego braku skutków ubocznych stosowania antybiotyków naturalnych, warto skonsultować je z lekarzem. Okazuje się bowiem, że nie powinny być one łączone z niektórymi lekami dostępnymi w aptece, które mogą być nam w trakcie choroby przepisywane. Chociażby imbir, może skutecznie zatrzymywać pozytywne działanie niektórych leków.

Może Ci się również spodoba