Jak rozpoznać, że mam zapalenie zatok. Objawy i leczenie.

Jak naturalnie leczyć zapalenie zatok?

Zapalenie zatok, zapalenie zatok może być spowodowane wirusem lub alergią, zanieczyszczeniem powietrza lub po prostu paleniem papierosów. Czasami może też wystąpić w wyniku ropnia zęba. Na szczęście zapalenie zatok jest łagodne i można mu zapobiegać oraz leczyć je naturalnymi sposobami, zanim sięgnie się po antybiotyki. Oto jak rozpoznać i leczyć zapalenie zatok.
Kiedy masz zapalenie zatok, śluz produkowany przez zatoki nie jest prawidłowo odprowadzany. Następnie dochodzi do podrażnienia, a nawet zakażenia ich błon śluzowych. Ogólnie rzecz biorąc, objawy zapalenia zatok są następujące:
a. przekrwienie nosa (lub zatkany nos) z towarzyszącą żółtawą lub białawą wydzieliną;
b. mniej lub bardziej bolesne uczucie ucisku pod oczami, lub za kośćmi policzkowymi;
c. umiarkowane bóle głowy, z głową pochyloną do przodu ;
d. nosowy głos (mówisz przez nos);
e. rzadziej: ból zęba, gorączka lub kaszel.

Delikatne i naturalne rozwiązanie: płukanie nosa.

Aby leczyć zapalenie zatok, należy upłynnić wydzielinę z nosa, tak aby mogła ona prawidłowo odpływać. W tym celu można zastosować hipertoniczny spray na bazie wody morskiej, który udrożni nos i pozwoli na odprowadzenie drobnoustrojów. Ten rodzaj sprayu można otrzymać bez recepty. Niektóre z nich są połączone z lekami przeciwhistaminowymi, co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zapalenie zatok ma podłoże alergiczne. Ten prosty i naturalny środek może być stosowany 3 razy dziennie w okresie zapalenia zatok, a następnie jako środek zapobiegawczy raz dziennie przez cały rok.

Kąpiele parowe z olejkami eterycznymi.

Łaźnia parowa jest również łagodnym i skutecznym środkiem przeciwko zapaleniu zatok. W szczególności nawilża podrażnione ścianki nosa i udrażnia zatoki. Aby uzyskać optymalną skuteczność, możesz dodać olejek eteryczny z eukaliptusa do swojej łaźni parowej. Rzeczywiście, eukaliptus ma właściwości antybakteryjne, fluidyzacyjne i przeciwzapalne, które są bardzo skuteczne w leczeniu zapalenia zatok. Wlej kilka kropli na patelnię z gotującą się wodą, nałóż ręcznik na głowę, aby utrzymać parę i wdychaj ją przez kilka minut! Różnica powinna być szybko zauważalna.

Samomasaż w leczeniu zapalenia zatok.

Aby odblokować zatkane zatoki i złagodzić ból, możesz również praktykować technikę automasażu. W tym celu należy ucisnąć palcami wskazującymi dwa punkty akupunkturowe znajdujące się u podstawy skrzydełek nosa. Jest to obszar, który ulega lekkiemu wgłębieniu podczas uśmiechu. Ucisk można utrzymać na początku przez jedną lub dwie minuty, a następnie zakończyć masując linię pośrodkową czaszki, w szczególności punkt znajdujący się tuż za wszczepem kapilarnym. Wszystko to podczas spokojnego wdechu i wydechu. Wreszcie same zatoki można masować, powiększając obszar wymienionych punktów: tworzą one motyla, który przechodzi nad i pod oczami.

Antybiotyki.

Wreszcie, jeśli objawy zapalenia zatok utrzymują się, konieczna jest konsultacja z lekarzem ogólnym lub laryngologiem w celu złagodzenia dyskomfortu i bólu oraz uniknięcia powikłań. Ponieważ nawet jeśli są one rzadkie, nie należy lekceważyć zapalenia zatok, które ustępuje. Naturalne środki zaradcze powinny go wyeliminować w ciągu dziesięciu dni. W przeciwnym razie, jeśli zapalenie zatok jest pochodzenia bakteryjnego, lekarz może przepisać leczenie antybiotykami. W celu uniknięcia nawrotów można rozważyć zaprzestanie palenia tytoniu lub stosowania innych substancji drażniących drogi oddechowe.

Może Ci się również spodoba