Jak przebiega leczenia w przypadku zapalenia ucha ?

Jak odbywa się leczenie zapalenia ucha?

Lekarz rodzinny często używa małego światła (otoskopu), aby zajrzeć do ucha. Niektóre otoskopy wdmuchują do ucha mały podmuch powietrza. To sprawdza, czy nie ma blokad, które mogą być oznaką infekcji. Lekarz rodzinny może przepisać lekarstwo na infekcję ucha, w zależności od przyczyny. Zapalenie ucha leczenie

Czym leczy się zapalenie ucha?

Antybiotyki zwykle nie są przepisywane, ponieważ infekcje wewnątrz ucha często ustępują samoistnie, a antybiotyki mają niewielki wpływ na objawy, w tym ból. Często wirus powoduje infekcję ucha , w którym to przypadku antybiotyki nie pomogą. Jeśli na podstawie historii lekarz podejrzewa, że ​​bakterie mogły spowodować infekcję, może przepisać antybiotyk.

Antybiotyki mogą być przepisywane, jeśli:

  • infekcja ucha nie ustępujepo 3 dniach
  • Masz płyn wydostający się z ucha
  • Cierpisz na chorobę, która oznacza ryzyko powikłań, takich jak mukowiscydoza.

Lekarz rodzinny może przepisać:

  • antybiotykowe krople do uszu – w leczeniu infekcji bakteryjnej
  • sterydowe krople do uszu – aby zmniejszyć obrzęki
  • przeciwgrzybicze krople do uszu – w leczeniu infekcji grzybiczej
  • tabletki antybiotykowe – jeśli infekcja bakteryjna jest ciężka
  • Jeśli masz plamkę lub czyrak w uchu, lekarz rodzinny może przekłuć je igłą, aby odprowadzić ropę.

Jeśli lekarz zdecyduje się na antybiotyki, postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami. Weź wszystkie dawki, nawet jeśli Ty lub Twoje dziecko czujecie się lepiej. Zadzwoń do lekarza lub farmaceuty, jeśli pominiesz dawkę lub poczujesz się chory z powodu leku.
Jeśli nie weźmiesz całej zaleconej dawki, twoja infekcja może powrócić i stać się odporna na kolejne terpie antybiotykowe.

Jeśli infekcja powoduje poważne komplikacje, płyn pozostaje w uchu przez długi czas lub Twoje dziecko ma infekcje ucha , które powracają, lekarz może chcieć wykonać zabieg zwany myringotomią. Tworzy mały otwór w błonie bębenkowej, dzięki czemu płyny takie jak woda , krew lub ropa mogą odpłynąć. W wielu przypadkach wkłada rurkę, aby nie została ponownie zarchiwizowana. Rurka, która zwykle wypadnie sama w ciągu około 6 do 18 miesięcy, umożliwia wypływ płynu i przepływ powietrza, aby ucho środkowe było suche. Ta operacja rzadko prowadzi do infekcji lub blizn i zwykle zapobiega długotrwałym objawom. Jeśli rurki wyjdą, a infekcje powrócą, porozmawiaj z lekarzem o kolejnych zabiegach. Lekarze na ogół nie uważają usuwania migdałków za pomocne w infekcjach ucha.

Naturalne środki lecznicze

Możesz robić rzeczy w domu, aby złagodzić objawy.

Ciepło: może się okazać, że podgrzany kompres zapewnia komfort.

Płukanie gardła : u starszych dzieci lub dorosłych słona woda pomaga złagodzić ból gardła i może pomóc w oczyszczeniu trąbek Eustachiusza.

Stań prosto : trzymanie głowy w pozycji pionowej może pomóc w osuszeniu ucha środkowego.

Świeże powietrze: Palacze powinni powstrzymać się od palenia w domu lub w pobliżu dziecka.

 

Może Ci się również spodoba