Czym są szumy uszne?

W dzisiejszych czasach chyba nie ma ma osoby, która nie miała być problemów ze zdrowiem, z powodu niedoborów różnych witamin i minerałów. Wiadomo, że są one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli jednak mamy jakieś niepokojące dolegliwości to warto udać się do lekarza, aby zlecił badania na niedobór witamin. Tylko wtedy będziemy mieli pewność co nam jest. Jakich witamin może brakować w naszym ciele? Na pewno często zdarza się, że mamy za mało witamin z grupy B, witaminy C lub także witaminy D3. Najczęściej takie niedobory występują w porze jesienno-zimowym. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym są szumy uszne

Czym są szum w uszach?

Szumy uszne to ostatnio bardzo często występująca przypadłość. Dotyka ona coraz więcej ludzi. Nie tylko starszych. Szum w uchu to niestety bardzo uciążliwa choroba słuchu. Jest w stanie znacznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Szumy to odczuwanie dźwięku bez żadnych bodźców zewnętrznych. Najczęściej słyszanymi dźwiękami są to: dzwonienie, piszczenie lub buczenie. Trzeba zaznaczyć, iż te dźwięki mogą pochodzić nie tylko z jednego, lecz także dwojga uszu lub ze środka głowy. Mogą wywoływać na przykład problemy z zasypianiem, odpoczynkiem, koncentracją, wzmożony stres. Tego typu dźwięki są słyszane tylko i wyłącznie przez chorego. Nazywane są przez to dźwiękami fantomowymi. Czemu? Dlatego, że nie mają zewnętrznego źródła. Ich nasilenie oraz forma są różne, w zależności od pacjenta – niektórzy słyszą je niejako w środku głowy, inni słyszą je jedynie w lewym lub prawym uchu. Ktoś na pewno się zastanawia jaka jest główna przyczyna powstawania takich szumów. Lekarze do tej pory niestety nie wiedzą co dokładnie przyczynia się do ich powstawania bo lekarz nie jest w stanie ich wykryć. Jedynie można wnioskować, iż może mieć to swoją przyczynę w przebytych wcześniej chorobach bądź urazach. W jakich dokładnie miejscach powstaje ten szum? Często występuje w : uchu wewnętrznym, uchu środkowym czy nawet mózgu.

Podsumowując niniejszy artykuł jeśli ktoś cierpi z powodu występujących szumów w uszach to powinien jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty. Być może będzie w stanie zdiagnozować problem. Mają taki sprzęt, że w dzisiejszych czasach na pewno uda się zlikwidować albo zminimalizować dolegliwość. Jeśli jednak szumy będą występować nadal to można zminimalizować problem na przykład słuchając ulubionej muzyki. Tak, aby po prostu nie skupiać się na nich, a na przyjemnych dźwiękach.

Może Ci się również spodoba