Burgery jaglane z sosem duńskim i szybką sałatką

Nawet jeśli na co dzień starasz się zdrowo odżywiać i stawiasz na dania z kuchni wegetariańskiej, to od czasu do czasu i tam masz ochotę na dania spoza zdrowej kuchni. Warto czasem pójść trochę na kompromis i przygotować danie rodem z barów szybkiej obsługi ale za to w wyjątkowo zdrowej wersji. Przykładem mogą być burgery jaglane z sosem duńskim i szybką sałatką. Warto się zastanowić nad tego rodzaju rozwiązaniem.

Burgery jaglane z sosem duńskim i szybką sałatką – przepisy

Jeśli uwielbiasz to danie, ale już dawno temu zrezygnowałeś z jedzenia mięsa, to warto zdecydować się właśnie nad tego rodzaju alternatywą. O ile warzywa i delikatna bułka to pestka jeśli chodzi o przygotowanie w kuchni wegetariańskiej, o tyle wykonanie samego kotleta może przysporzyć całkiem sporo problemów. Oczywiście najlepiej wykorzystać taki, jak najbardziej lubisz, jednak wart w tym przypadku zdecydować się jednak na wersję jaglaną. W połączeniu z wyżej wymienianymi składnikami daje on niesamowite wrażenia smakowe. Warto również zdecydować się na wykorzystanie do przyprawienia potrawy sosu duńskiego, który możesz zarówno kupić, jak i przygotować samodzielnie. Przepis jest w końcu banalnie prosty.
A co z frytkami, które są niezawodnym dodatkiem w barach szybkiej obsługi? Jeśli akurat nie masz na nie ochoty, lub są dla ciebie zbyt ciężkie, to warto się zastanowić nad innym rozwiązaniem. W przypadku proponowanej przez nas wersji potrawy jest to szybka sałatka. Tutaj może ponieść cię wyobraźnia, wykorzystaj więc ulubione warzywa, albo też te, na które masz akurat ochotę. Możesz również postawić na swoją ulubioną sałatkę.
Jak widać przejście na kuchnię wegetariańską wcale nie oznacza ograniczeń jeśli chodzi o paletę przygotowywanych potraw. Praktycznie w każdej z nich możesz w jakiś sposób zamienić mięso na produkty na przykład zbożowe. W ten sposób możesz wprowadzić do swoje książki kucharskiej prawdziwie szalone wariacje na temat bardziej tradycyjnych dań. Nie musisz również rezygnować z drobnych przyjemności takich, jak dania typu fast food, czy wizyty w ulubionej pizzerii czy restauracji. Wszędzie tam możesz znaleźć dania, które będą odpowiadać twojemu stylowi odżywiania.
W końcu rezygnacja z jedzenia mięsa nie oznacza wcale ograniczeń a właśnie większą ilość eksperymentów i poszukiwania coraz ciekawszego wykorzystania podstawowych produktów spożywczych. Możesz się o tym przekonać samodzielnie, nawet jeśli nie rezygnujesz z jedzenia mięsa, ale akurat masz ochotę na miła odmianę.

 

Może Ci się również spodoba