Jakie są objawy raka płuc?

Problemy zdrowotne typu rak płuc dotykają bardzo wielu ludzi. Przyczyną zazwyczają jest nałogowe palenie papierosów, które jest uzależniające i nie sposób obejść się bez papierosa. “Zdrowie to wielkie słowo. Obejmuje nie tyko ciało, ale także umysł I ducha;…A nie tylko dzisiejszy ból czy przyjemność, ale całe istnienie i światopogląd człowieka.” – James H. West

Jakie są objawy powstawania raka płuc?

Wyróżnić można takie objawy, jak między innymi:
kaszel,
świszczący oddech,
chrypka,
odkrztuszanie wydzieliny, albo krwioplucie,
uczucie zmęczenia,
utrata wagi,
bóle w barkach,
bóle w kaltce piersiowej,
duszności.

Rak płuc objawy jego są do wykrycia we wczesnym stadium, jednak bardzo często zdarza się, że nie sposób się pomóc nalogowemu palaczowi. Co czasem powoduje, że rodzina osobt zmarłej podaje do sądu cały koncern tytoniowy, który złamał przepisy i nie informował o skutkach palenia papierosów.

Jakie są przyczyny śmierci podczas choroby raka płuc?

Przyczyny, jakie można tu wyróżnić to między innymi:
zapalenie płuc,
niewydolności narządowe.
Dane statystyczne podają, że co 5 europejczyk umiera na raka płuc. To wysoki odsetek, w porównaniu z zgonami spowodowanymi np. rakiem jelita grubego, rakiem piersi, rakiem prostaty. Polska jest obecnie bardzo daleko przy innych krajach europejskich i wskaźnik wynosi 39 osób na 100 tysięcy.

Jakie są inne nowotwory?

Nowotwory poajwiły się w społecznym życiu jak grypa, której nie da się już uleczyć. I tak na początku, gdy palimy papierosy, np. w wieku 20 lat już jesteśmy narażeni na częste grypy, które z biegiem lat spowodują u nas nowotwór. Dlatego też warto wystrzegać się nałogów, takich jak palenie i picie alkoholu, gdyż są dwaj najwięksi wrogowie naszego organizmu. I nie niejesteśmy sobie w stanie pomóc, gdyż nowotwór złośliwy powoli atakuje cały organizm. I często jest tak, że zostaje wykryty w ostatnim stadium, gdzie już nie ma ratunku dla chorego.
Warto też tu dodać, że powstało kilkadzisiąt różnych odmian nowotworu, który jest przyczyną wielu zgonów.
Pojawiły się takie nowotwory, jak: rak piersi z ekspresją ER i bez ekspresji HER2, rak jelita grubego, rak prostaty, przewlekła białaczka limfocytowa. Tego rodzaju nowotwory rosną najwolniej. I są te nowotwory, które rosną szybcije np. Ostra białaczka, chłoniak z dużych komórek B, rzadkie nowotwory prostaty, rak płuc.

 

Może Ci się również spodoba