5 kosmetycznych hitów na lato

Lato to czas, w którym skóra jest wyjątkowo narażona na działanie czynników atmosferycznych. Wysoka temperatura sprawia, że wiele kobiet boryka się z problemami z utrzymaniem idealnego makijażu. Na kondycję skóry mają także wpływ wysokie temperatury, wiatr, promienie słoneczne, a także zanieczyszczenia powietrza, które przedostają się przez zewnętrzne warstwy naskórka podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Przedstawiamy 5 kosmetyków, które koniecznie trzeba mieć w torebce w sezonie letnim!

1. Krem z filtrem UV – zdrowie skóry

Bez wątpienia dobry krem z filtrem UV to największy kosmetyczny hit na lato. Wysokie filtry chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Promienie są wyjątkowo niebezpieczne – przyspieszają starzenie się skóry, powodują mocne przesuszenie naskórka, prowadzą do uszkodzeń ciągłości skóry, a nawet mogą powodować oparzenia. Częste narażanie skóry na działanie promieni słonecznych może zwiększać ryzyko wystąpienia groźnych chorób nowotworowych. Krem z filtrem powinien być dobrany do rodzaju skóry, a także częstotliwości ekspozycji na słońce. Należy pamiętać, że skórę smarować należy kilka razy dziennie, szczególnie podczas wypoczynku na plaży lub długich spacerów w słońcu.

2. Baza pod makijaż

Bazy pod makijaż świetnie sprawdzą się nie tylko u miłośniczek mocnego makijażu. Latem warto używać specjalnych, ochronnych baz, które w składzie zawierają dodatkowo filtr UV chroniący przed słońcem, a także substancje nawilżające i odżywcze. Dobrze dobrana baza nie tylko uchroni makijaż przed rozmazaniem, ale również pozwoli na cieszenie się gładką, piękną skórą po jego zmyciu.

3. Pomadka do ust

Skóra pokrywająca wargi jest bardzo delikatna i wyjątkowo narażona na przesuszenia. Mimo, że wiele kobiet chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych, często zapomina się, jak ważna jest ochrona ust. Z pomocą przyjdą specjalne, mocno nawilżające pomadki, które w składnie zawierają substancje ochronne i naturalne filtry UV.

4. Ochronny spray do włosów

Nie tylko skóra twarzy, ciała i ust narażona jest na działanie promieni słonecznych. Oddziałują one także na włosy – sprawiają, że włosy stają się suche, matowe, częściej dochodzi do rozdwojeń końcówek, a nawet do wyblaknięcia farby. Przed tym wszystkim uchroni dobry spray do włosów, który aplikować należy przed każdym wyjściem z domu.

5. Kosmetyki do makijażu na lato

Miłośniczki mocnego makijażu często borykają się z problemem rozmazanego tuszu i występowania wielu niedoskonałości. Wysokie temperatury powodują mocniejsze wydzielanie sebum i potu, a to sprzyja “spływaniu” kosmetyków kolorowych ze skóry. Nie jest to jedynie problem wizualny: nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą być niebezpieczne dla skóry, powodować zapychanie porów, a nawet zwiększać skłonność do powstawania zmarszczek. W sezonie letnim warto wybierać lekkie, mineralne podkłady i naturalne pudry matujące (np. ryżowe, kokosowe, bananowe). W drogeriach znajdziemy również specjalne, wodoodporne tusze do rzęs, eyelinery, cienie do powiek i pomadki do ust.

 

Może Ci się również spodoba