Wypełnienie braku zęba mostem protetycznym

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębowe
28 października, 2019
orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Równy uśmiech dzięki niewidocznym nakładkom – Orthocaps
30 grudnia, 2019

Miejsce powstała w wyniku utraty zęba należy uzupełnić nie tylko ze względu na wygląd uśmiechu, ale również ze względu na kondycję jamy ustnej. Obok technik uzupełnienia luki takich, jak ruchome protezy lub implanty, są mosty protetyczne.

Użycie mostu protetycznego pozwala na wypełnienie dziury po wyrwanym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Mosty protetyczne składają się z trzech elementów: 2 filarów, czyli koron zębowych, które zakłada się na zęby w pobliżu  luki oraz z przęsła, które uzupełnia lukę. Taki sposób odbudowy jest o tyle dobry, że zakłada się go na stałe, a to jest zdecydowanie bardziej komfortowe w odróżnieniu od protez ruchomych.

Warunkiem, który trzeba spełnić, by móc zaaplikować most protetyczny, jest posiadanie bliskich zębów, które staną się podporą dla mostu. Żeby most mógł zostać założony stomatolog obrabia zęby pacjenta oraz przygotowuje je do pełnienia roli oparcia.

Mosty protetyczne są tak komfortowe, że mocuje się je często w przypadku przerw obejmujących większą liczbę zębów niż jeden. Wbrew obawom niektórych pacjentów, mosty protetyczne są tak dostosowane do jamy ustnej, że okruszki pokarmu nie przedostają się pod nie. To daje wysoki komfort.

Innym walorem mostów protetycznych jest to, że stanowią doskonałe uzupełnienie oraz jednocześnie odbudowują utracone zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.