Wybielanie zębów w bezpieczny sposób w klinice stomatologicznej

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia stomatologiczna
29 sierpnia, 2020
skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą
Czy profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa lampą wybielającą za każdym razem jest skuteczne?
4 września, 2020

Jak to robić, żeby wybielanie było efektywne i przede wszystkim bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Już obecnie wiemy wszystkie domowe sposoby, chociaż na pierwszy rzut oka działają, w rzeczywistości rysują szkliwo i szybko drażnią dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy doradzi, jaka technika z tych ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Co więcej sprawdzi zdrowie jamy ustnej i podpowie, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne jest najpierw leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , należy zatroszczyć się, żeby kupowane były one zaufanych źródeł. Ogólnodostępne żele czy nakładki wybielające lepiej nabyć w zaufanych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej wybrać profesjonalne wybielanie u dentysty. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie nie działa od razu. Np. wybielanie metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki rezultat, jednak należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Przeważnie zaraz po wybielaniu należy również stosować tzw. białą dietę, żeby nie zniszczyć uzyskanego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.