Wybielanie lampą Beyond

wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
17 września, 2020
Uzupełnienie protetyczne na implantach zębowych
23 września, 2020

Jaką techniką wybielać zęby, aby zdobyć zadowalający efekt?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi sposobami od dentysty jest oceniane jako najlepszy ze efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę sposobu, można w krótkim czasie uzyskać biel zębów nawet o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających ze stosowania np. barwiącej diety.

Pośród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, które zmieniają kolor zębów. Do najczęściej wskazywanych należą soki, kawa albo różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak aby możliwe było zmniejszanie efektów zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielające u stomatologa, np. naświetlania specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najlepsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich zaprojektowanymi do tego specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania daje widoczne efekty już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, która oferuje oczekiwane i trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Dodatkowo taka technika usuwa do 96% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i zmniejsza stany zapalne przyzębia, a także wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, choć najsilniej pożądane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia o 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Ponadto także moc naświetlania może zostać dostosowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Inne techniki wybielania

Niejeden marzy o niezwykłym i śnieżno – białym uśmiechu. Z uwagi na to wszędzie dostępne są różne sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są rzecz jasna wybielające pasty . Dość skutecznie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie psują szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery i żele wybielające do samodzielnego nakładania. Kupuje się je w aptece, jednak z reguły to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób pamięta, że dobrym sposobem wybielania zębów jest fachowe usuwanie osadów u dentysty na przykład zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym klinice stomatologicznej są też specjalne nakładki. W porównaniu do tych dostępnych w aptece są na wymiar dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki w domu i nosi je zgodnie z wytycznymi dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, aby wybielanie było efektywne i bardzo bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania jest kontakt z dentystą. Jak obecnie mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, choć odrobinę działają, tak naprawdę niszczą szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog profesjonalnie pomoże dowiedzieć się, która metoda spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Co więcej oceni zdrowie zębów i podpowie, czy przed zabiegiem wybielania konieczne będzie ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , trzeba zatroszczyć się, aby pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające lepiej kupić w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji dentysty. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na profesjonalne wybielanie w klinice stomatologicznej. Tym sposobem mamy gwarancję, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż zauważysz rezultaty wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki efekt, jednak należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Przeważnie tuż po zabiegu wybielania trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie zniszczyć dopiero co uzyskanego efektu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie trwały.

Efektywność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień powstałych w wyniku diety odkrywa naturalną barwę zębów, a te często nie są idealnie białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają barwę na przykład w wyniku stosowanych leków lub w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy pożądanej bieli produktami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice stomatologicznej.

Co, kiedy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku podejmujemy inne estetyczne zabiegi dostępne u stomatologa. Dobrym sposobem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają dużo plusów. Obok tego, że możemy wybrać ich barwę do preferencji pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać też niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Z uwagi na to warto przed zabiegiem wybielania skontaktować się ze stomatologiem, aby ocenił, która metoda będzie dla nas najwłaściwsza.

Wybielanie zębów