W jaki sposób dobrze powinno się czyścić implanty dentystyczne?

Rodzaje znieczulenia stosowane w stomatologii
7 sierpnia, 2020
wypełnienie kompozytowe w gabinecie - Dentysta
Wypełnienie kompozytowe zęba
14 sierpnia, 2020

Stomatolog nikomu nie musi powtarzać, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Natomiast pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu dentystycznego, zwykle pytają w jaki sposób należy dbać o nie, aby zachowały się w doskonałym stanie na długie lata.

Implanty stomatologiczne zastępują luki po utracie zębów oraz są jedną z najczęstszych oraz niezwykle trwałych uzupełnień protetycznych. Po właściwie wykonanym leczeniu korzeń implantu łączy się z kością, a zamocowana na nim korona imituje naturalne zęby. O implanty stomatologiczne najlepiej dbać w taki sam sposób, w jaki dbamy o nasze zęby. Podstawą jest rzecz jasna mycie, przynajmniej 2 razy w ciągu dnia po jedzeniu, najlepiej delikatną szczoteczką. Mile widziane jest też korzystanie z nici dentystycznych oraz płukanek.

I choć implanty stomatologiczne nie ulegają próchnicy ani korozji, trzeba o nie dbać z tak samo szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie szczotkowania zębów po posiłkach może oznaczać to, że resztki pokarmów zaczną gromadzić się w okolicy dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, na skutek których dziąsła będą stopniowo osuwały się. W tym przypadku tytanowy korzeń implantu dentystycznego może się uwidocznić. Szczegółowych zaleceń zawsze udziela dentysta. Podczas systematycznych wizyt kontrolnych na pewno zbada stan zębów i stan implantów. Ze względu na to trzeba co najmniej 2 razy na rok odwiedzić gabinet stomatologiczny. Odpowiednio oczyszczany implant dentystyczny pozostaje w świetnym stanie oraz służy przez wiele lat.