Stomatologia estetyczna

Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów
Brak wszystkich zębów – implanty dentystyczne czy proteza zębowa?
16 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020
Show all
wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna

wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozbudowy technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest właściwie od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które zmniejszają przebarwienia i korygują kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na ostateczny rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość poznania efektu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie zmiany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał zespoić się z kością, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a obok tego pozbywa się do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest niezwykle wygodny i nie zabiera wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/