Równy uśmiech dzięki niewidocznym nakładkom – Orthocaps

most protetyczny stomatologia estetyczna
Wypełnienie braku zęba mostem protetycznym
20 grudnia, 2019
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Proteza wsparta na implantach
7 stycznia, 2020

Podstawowym zamysłem aparatów na zęby jest korygowanie krzywizn zębowych, ale znacznej części pacjentów zależy, aby ten proces był jak najbardziej wygodny. Najpowszechniejszą z pobudek, przez które wzbraniają się przed stosowaniem aparatu jest jego forma. Z uwagi na to wykonano nowoczesne aparaty ortodontyczne. Dla przykładu opracowano niewidoczny aparat ortodontyczny – orthocaps. Ten aparat złożony jest z 2 transparentnych nakładek, dopasowywanych oddzielnie do jednego pacjenta. Usuwa to potrzebę zastosowania metalowych elementów, a jego działanie jest podobne do pozostałych odmian aparatów na zęby.

Nakładki orthocaps używając nacisku w delikatny sposób przestawiają zęby na zdrowe miejsce. Tak właśnie prostują zęby i korygują wady zgryzu – dla przykładu diastemy czy stłoczenia. Co więcej są całkowicie wygodne i można je stosować za dnia jak i nocą. Dzięki ich przezroczystej strukturze są zupełnie niewidoczne i komfortowe, co podoba się wielu pacjentom. Podczas stosowania przezroczystego aparatu na zęby pacjenci nie mają żadnych kłopotów w mówieniu. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość zdejmowania aparatu, co znacznie ułatwia zachowanie higieny zębów.

Takie rozwiązanie ortodontyczne ma szerokie uznanie pośród pacjentów. Przede wszystkim tych, którzy nie lubią chwalić się stosowaniem aparatu na zęby i cenią sobie głównie estetykę.