Proteza wsparta na implantach

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Równy uśmiech dzięki niewidocznym nakładkom – Orthocaps
30 grudnia, 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Mikroskopowe leczenie kanałowe
13 stycznia, 2020

Protezy są o wiele bardziej komfortowe, kiedy są zamocowane na stałe w jamie ustnej. Dzięki temu nie wadzą w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie ocierają ani nie kaleczą tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza w przypadku protez ruchomych. Najistotniejszym wyznacznikiem dobrej protezy jest jej poprawne dostosowanie. To bardzo ważny czynnik głównie w przypadku protez całkowitych, których używają osoby bezzębne. Najnowszym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Zazwyczaj w takiej sytuacji protezę całkowitą mocuje się na 2 albo 4 implantach. Implanty aplikuje się w kości szczęki, gdzie muszą się zrosnąć i być uznane przez ciało. Później dopasowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich na stałe. Takie rozwiązanie poprawia poziom życia pacjentów i jest najczęściej wybieraną metodą protetycznych. Ze względu na to, że implanty doskonale łączą się z tkankami i są bardzo wytrzymałe, taka proteza pozostaje dobra przez wiele lat. Ponadto wypełnienie luk sprawia, że kości szczęki nie zanikają. To wpływa na pozytywny wygląd twarzy i wygodę podczas jedzenia posiłków.

Stałe uzupełnienie nieruchome nie dopuszcza do tego, by drobinki pokarmów wchodziły pod protezę i podrażniały jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie dwóch lub czterech implantów proteza stabilnie się trzyma, a ceny mniejsze niż w przypadku implantacji całkowitej.