Piaskowanie zębów Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony na implantach
24 września, 2019
Fluoryzacja zębów Toruń
26 września, 2019
Show all
piaskowanie zębów toruń

piaskowanie zębów toruń

Piękny uśmiech jest skutkiem nie tylko przez odpowiednie leczenie stomatologiczne, ale też dzięki prawidłowej profilaktyce oraz zabiegom podtrzymującym zdrowie oraz higienę jamy ustnej. Do zabiegów dentystycznych z zakresu profilaktyki włącza się również piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku pozostałych zabiegów czysto profilaktycznych, należy odbywać w klinice dentystycznej przynajmniej dwa razy w roku lub częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów działa na zasadzie usuwania z powierzchni zębów osadu oraz przebarwień powstających między innymi od częstego picia herbaty, kawy lub palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje dentysta lub certyfikowane higienistki stomatologiczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób nakierowuje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Ponadto zawarte w strumieniu cząsteczki zostały tak opracowane pod kątem rozmiaru i twardości, aby nie miały złych skutków, czyli dla przykładu nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów zwykle nie boli, ale w przypadku pacjentów z wysoką nadwrażliwością może powodować dyskomfort. Taka metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale też przywraca naturalną biel zębów, nadaje im gładkośc i połysk. Precyzja takiego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność pełnej higienizacji.