Odkażany gabinet stomatologiczny – podstawa pracy stomatologa

Co niszczy zęby?Jak dbać o zdrowie zębów, czego unikać - pytamy dentystę
Co ma wpływ na zdrowie zębów?
21 lipca, 2020
czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym
Oczyszczanie przyborów dentystycznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej
28 lipca, 2020

W pracy dentysty ważne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz staż pracy. W trakcie każdego zabiegu dentysta używa narzędzi, które stosuje się wielokrotnie. Z tego względu dentyści tak mocno zwracają uwagę na to, by gabinet stomatologiczny był czysty, a narzędzia sterylne.

To dla pacjentów w gabinetach dentystycznych stosowane są skuteczne systemy sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który chciał podjąć się leczenia zębów u dentysty. Niezależnie od tego, czy pacjent wybiera się na kontrolny przegląd zębów, chciałby wybielić zęby, czy potrzebuje ukierunkowanego leczenia, jak wstawianie implantów lub leczenia zaburzeń skroniowo-żuchwowych, odkażony gabinet stomatologiczny to konieczność.

System sterylizacji pozwala na pełne odkażanie wszystkich narzędzi stomatologicznych. Wyjątkowe autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, kontrolowane komputerowo, co oznacza, że na kolejnych fazach oczyszczania dentysta nadzoruje pracę systemu. Machiny odkażające myją narzędzia, po czym neutralizują preparaty czyszczące oraz przystępują do pełnej sterylizacji. W kolejnych fazach swojej pracy maszyny odkażające eliminują mikroorganizmy oraz bakterie, gwarantując nieskazitelną sterylność narzędzi.

Odkażone narzędzia stomatologiczne gwarantują tak samo stomatologom jak i pacjentom bezpieczeństwo.