Oczyszczanie przyborów dentystycznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty
Odkażany gabinet stomatologiczny – podstawa pracy stomatologa
24 lipca, 2020
parowa steryzlizacja i oczyszczanie narzędzi stomatologicznych w gabinecie Dentysty
Oczyszczanie parowe narzędzi stomatologicznych
3 sierpnia, 2020

Żeby zapewnić kompletną czystość i sterylność przyborów stomatologicznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Takie maszyny myjąco-dezynfekujące w swoim specjalnym programie dokładnie odkażają przyrządy i usuwają bakterie.

Maszynowa sterylizacja przeprowadzana jest w 4 łatwych fazach. Na początku wszelkie przyrządy dentystyczne włożone wewnątrz myjni, są porządnie oczyszczane z nalotów przy użyciu zimnej, a potem ciepłej wody i środka myjącego. Następnie program wypłukuje preparaty czyszczące, utrwalając efekt świeżości i uniemożliwiając zbieranie się osadu. Najistotniejszy etap, czyli dezynfekcja polega na zestawieniu wody i wysokiej temperatury w wystarczającej ilości czasu. To tutaj  całkowicie eliminowane są wszelkie bakterie, mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Ostatecznym etapem jest osuszanie przyborów dentystycznych. Dzięki specjalnym filtrom oczyszczone powietrze suszy przyrządy. To zapobiega powstawaniu na nich plam, uszkodzeń i rdzy.

Co ważne pełen proces jest szybki, a korzystanie z niego jest ekonomicznym rozwiązaniem dla gabinetu stomatologicznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie pobiera przesadnej ilości wody i prądu. Dla pacjentów największą korzyścią dokładnie wymytego i sterylnego sprzętu stomatologicznych jest bezpieczeństwo.