Nici dentystyczne

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Jak zakładane są licówki zębowe
26 czerwca, 2020
Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Jak wybrać dobrego dentystę?
3 lipca, 2020

Każdy, kto pragnie jak najlepiej troszczyć się o zęby, musi skupić uwagę w głównej mierze na porządnym myciu i częstym chodzeniu do dentysty. Sumienne czyszczenie zębów usuwa ryzyko występowania ubytków i stanów zapalnych. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym sposobem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są dentystyczne nici. Niestety, mimo wysokiej dostępności i różności nitek, wielu osób z nich nie korzysta.

Nicią dentystyczną usuwa się resztki posiłków oraz płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała trudność polega na tym, by właściwie włożyć nić między zęby i korzystać z zawsze nowego kawałka nici. Każdy pojedynczy ząb musi być oczyszczony pojedynczo, ruchem od dziąsła aż do górnej części zęba. Trzeba pamiętać o wykonywaniu ruchów pionowych – nigdy od boku na bok. Nić dentystyczna musi być cały czas rozciągnięta i obejmować ząb od przodu lub od tyłu, w kształcie litery C.

Choć nitkowanie zdaje się niezbyt trudne, zdaniem wielu osób wymaga wprawy. W przypadku niepewności warto zajrzeć do gabinetu stomatologicznego. Dentysta albo higienistka stomatologiczna z pewnością zaprezentuje instruktarz odpowiedniego korzystania z nici, przy okazji profesjonalnej higienizacji zębów. Należy wykorzystywać nici stomatologiczne, z uwagi na ich możliwość dotarcia do przestrzeni, gdzie nie zawsze radzi sobie samo mycie. Korzystając z nici mamy pewność lepszej pielęgnacji zębów.