Na czym polega endodoncja?

Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Jak wybrać dobrego dentystę?
3 lipca, 2020
jak wybrać najlepszą pastę do zębów dentysta
Na co warto zwrócić uwagę, kupując pastę do zębów?
10 lipca, 2020

Choć endodoncja wielu niczego nie mówi, w stomatologii to dział, obejmujący diagnozowanie i leczenie dolegliwości miazgi zębowej. W większości znamy to jako leczenie kanałowe. Z reguły leczenie endodontyczne zalicza się do bardziej skomplikowanych zabiegów stomatologicznych. Pomimo tego, dzięki nowym technologiom i zdolnościom endodonty, czyli dentysty trudniącego się takim leczeniem, leczenie  endodntyczne przebiega bardzo dobrze. Współczesne zabiegi leczenia endodontycznego przeprowadzane są z reguły pod mikroskopem, co zapewnia dobrą widoczność zainfekowanej miazgi zęba.

Leczenia endodontycznego wymagają raczej poważne przypadki. Są to nie tylko zakażenia miazgi zęba, ale również martwica czy zgorzele. Do gabinetu dentystycznego na zabieg kanałowy kierowani są również pacjenci z problemem zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Czasem zdarza się, że reakcja lekarza endodonty konieczna jest również przed planowanym leczeniem protetycznym. Nim jednak stomatolog endodonta przystąpi do działania, przeprowadza szereg badań diagnostycznych, które stwierdzą, w jaki sposób da się uratować ząb.

Chociaż endodoncja nie kojarzy się pacjentom dobrze, nowoczesność stomatologia sprawia, że nie ma się czego bać. Każdy zabieg endodontyczny przeprowadzany jest ze znieczuleniem , dlatego zabieg nie boli. Prawidłowo oczyszczony kanał zębowy robi więcej problemów.