Mikroskopowe leczenie kanałowe

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Proteza wsparta na implantach
7 stycznia, 2020
usuwanie ósemek - wizyta w gabinecie stomatologicznym Dentysta
Usuwanie ósemek: czy to konieczne?
20 stycznia, 2020

Leczenie kanałowe oceniane jako jedno z najbardziej skomplikowanych zabiegów w gabinecie dentystycznym, wymaga doskonałego sprzętu i utalentowanego chirurga szczękowego. O tym, że prostsze leczenie zachowawcze nie zadziała, może informować uporczywy ból zęba, zmieniona barwa, silna wrażliwość lub obrzęk lub stan zapalny. W przypadku występowania objawów, powinno się szybko pójść do dentysty, żeby mógł zadecydować, jaki typ leczenia okaże się skuteczniejszy. Często zdarza się tak, że leczenie kanałowe to jedyny ratunek dla mocno zniszczonego zęba.

Endodonta, jaki przeprowadza leczenie kanałowe, korzysta z mikroskopu, dzięki któremu zabieg jest całkowicie dokładny. Dzięki użyciu mikroskopu lekarz endodonta może uważnie zobaczyć zniszczoną przez bakterie miazgę zęba oraz ocenić, jaką część zęba należy wyczyścić.

W wypadku, kiedy sytuacja jest rozwinięta, dobrze zastanowić się nad zastosowaniem leczenia kanałowego. Inaczej jedynym rozwiązaniem będzie całkowite usunięcie zęba. Dziurę po usuniętym zębie trzeba niezwłocznie wypełnić, aby nie narażać się na powstawanie kolejnych problemów jamy ustnej. To z kolei pociąga za sobą nowe koszty – przez konieczność wykonania protezy lub wszczepienia implantu.

Leczenia kanałowego nie powinno się obawiać, dlatego że przeprowadza się je pod skutecznym znieczuleniem miejscowym.