Metody wybielania zębów

RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Do czego służy RTG u dentysty?
16 czerwca, 2020
Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Jak zakładane są licówki zębowe
26 czerwca, 2020

Niejeden marzy o filmowym oraz białym uzębieniu. Z tego względu wszędzie znane są ciekawe metody wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najbardziej znanych są oczywiście różne wybielające pasty . Dość nieźle usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo popularne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można kupić je na przykład w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrym sposobem na wybielenie zębów jest profesjonalne usuwanie osadów w gabinecie stomatologicznym na przykład zabiegiem piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia wybielenie zębów. Innym sposobem możliwym u stomatologa są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece tym, że są indywidualnie dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam aplikuje nakładki po wizycie u stomatologa oraz korzysta z nich zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Najbardziej profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich skonstruowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Taki sposób wybielania przynosi wspaniałe efekty w krótkim czasie. W wypadku bardzo zniszczonych lub przebarwionych zębów, skutecznym sposobem jest zakrycie ich licówkami. Licówki nakryją naturalne zęby pacjent oraz nadadzą im biały kolor.