Ligatury ortodontyczne

Stomatolog leczenie na raty kredy na implanty
Stomatolog na raty
24 września, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony na implantach
24 września, 2019
Show all
Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń

Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń

Decyzja o poprawie wyglądu i zdrowia jamy ustnej zazwyczaj łączy się również z leczeniem ortodontycznym, czyli działaniem mającym za zadanie wyrównanie krzywych zębów i usunięcie nabytych lub wrodzonych wad zgryzu. Wśród możliwych typów aparatów ortodontycznych, aparat stały wciąż jest oceniany jako najlepszy i dający najtrwalsze efekty. By aparat ortodontyczny prawidłowo wykonywał swoją rolę, musi być poprawnie zamocowany. Siłą, która wpływa na zęby w stałym aparacie jest łuk ortodontyczny przyczepiony do specjalnych zamków przyklejonych do poszczególnych zębów. Ligatury ortodontyczne maja za zadanie utrzymanie łuku przy zamkach.

Ligatury ortodontyczne są niewielkimi gumkami, które przytrzymują znaczące elementy aparatu w odpowiednim miejscu, żeby działanie aparatu było zgodne z wytycznymi dentysty i sporządzonym planem leczenia. Niepoprawnie ustawiony aparat może przynieść złe skutki i zamiast działania naprawczego jedynie zaszkodzi, przykładowo poprzez przemieszczanie zębów w niewłaściwą stronę i tym samym nasilenie wady. Z tego powodu chociaż ligatury ortodontyczne wydają się niewielkim elementem budowy aparatu stałego, posiadają wielkie znaczenie dla poprawnego leczenia ortodontycznego.

Dla szerszego urozmaicenia, ligatury ortodontyczne są dostępne w różnych kolorach, co szczególnie cieszy młodych pacjentów. Starsi pacjenci zwykle dobierają kolory ligatur tak, żeby były one mało widoczne, nie odznaczały się zbytnio na tle zębów lub z uwagi na to, czy istnieje możliwość przebarwień ligatury w czasie użytkowania (ten problem dotyczy szczególnie ligatur w białym albo innym jasnym kolorze). Zzwyczaj ligatury ortodontyczne wymienia się raz na miesiąc albo półtora miesiąca.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/ortodonta-torun/