Korony na implantach

Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń
Ligatury ortodontyczne
24 września, 2019
piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów Toruń
24 września, 2019
Show all
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Rozwiązaniem problemów pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantacji, czyli aplikowania implantów w miejscu lub miejscach, gdzie z różnych powodów doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, stworzony najczęściej z tytanu, umieszcza się w kości szczęki i jest niewidoczny dla innych osób, tak wybór tworzywa na koronę zęba jest jeszcze bardziej istotny. Kluczowym zadaniem sztucznej korony zęba jest szczere odwzorowanie pozostałych zębów w jamie ustnej, żeby różnica między nimi była niewidoczna.

Jednym z najdoskonalszych tworzyw na koronę na implancie jest cyrkon. Korony cyrkonowe cechują się wysoką trwałością i odpornością na urazy mechaniczne, zgodnością biologiczną, a także kolorem, który przypomina prawdziwe zęby. To oznacza, że dużą zaletą koron cyrkonowych jest ich wysoka estetyka, która usatysfakcjonuje ceniących sobie wygląd pacjentów. Co więcej korony cyrkonowe nie wywołują przebarwień dziąseł (tak jak to jest możliwe w przypadku innych materiałów) i mało ważą, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi pozytywami koron cyrkonowych na implantach jest też to, że w czasie użytkowania, ich obecność w jamie ustnej nie zmienia smaku spożywanego pokarmu czy napojów. Dodatkowo są one odporne na szkodliwość kwasów, powstających z rozkładu cukrów i na zmiany temperatur i korozję. Co więcej w czasie przeprowadzanych na całym świecie klinicznych badań, nie zaobserwowano u pacjentów żadnych alergicznych reakcji. Korony cyrkonowe na implantach mają zatem wiele zalet, chociaż ich świetna jakość mocno zawyża ich cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/