Jakie są mocne strony implantów wstawianych w gabinecie stomatologicznym

zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Zgrzytanie i zaciskanie zębów a bóle głowy
10 lutego, 2020
implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć
Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?
17 lutego, 2020

Implanty stomatologiczne czyli sztuczne zęby to obecnie jedno z najdoskonalszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, które z różnych przyczyn zostały utracone przez pacjenta. Implanty zapewniają wiele różnych możliwości. Mogą być wykorzystywane nie tylko w poszczególnych lukach, ale też w przypadku obszerniejszych ubytków. O implanty można też oprzeć całkowite protezy zębowe oraz nadać im stabilność.

Poza wieloma zastosowaniami tym, co wpływa na to, że implanty są tak wielokrotnie stosowane, są ich zalety. Jedną z bazowych zalet implantów jest ich wytrzymałość. Ocenia się, że poprawnie zaaplikowany implant może wystarczyć nawet dożywotnio. Przyjęte przez tkankę kostną, pomimo upływu czasu nie tracą swojej trwałości, nie psują się oraz nie powodują kłopotów. Co więcej zastosowanie implantów to wysoki komfort . Implanty nie zmieniają miejsca oraz nie dopuszczają do tego, by np. oparta na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Następnym walorem implantów jest to, że odbudowane na implantach zęby wiernie naśladują te naturalne. Ciężko je od siebie odróżnić, co gwarantuje ich wysoką estetykę. Do wszczepienia implantów oraz odbudowy uzębienia, nie ma konieczności szlifowania obocznych zębów, co mogłoby niszczyć ich szkliwo. Odpowiednie umieszczenie implantów daje łatwy dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są wygodne w utrzymaniu higieny.

Z uwagi na wszystkie zalety, implanty znacznie bardziej sprawdzają się w porównaniu do pozostałych rozwiązań protetycznych.