Jak pozyskuje się fibrynę bogato-płytkową i do czego ona służy?

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Leczenie próchnicy dziecka
27 stycznia, 2020
zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Zgrzytanie i zaciskanie zębów a bóle głowy
10 lutego, 2020

Dentystyczne działania chirurgii stomatologicznej z reguły wymagają procesu gojenia tkanek. Obecnie, technika pozwala stomatologom na zastosowanie metod, które w dużym stopniu przyspieszają regenerację. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest użycie fibryny bogato-płytkowej PRF. Taka fibryna jest powłoką pozyskiwaną wprost z krwi pacjenta, a obecne w niej białe krwinki mają pozytywny wpływ na regenerację komórek. Użycie fibryny wspomaga gojenie i zwalczanie infekcji oraz stanów zapalnych, a także formowanie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

To rozwiązanie ma według dentystów ciekawe zastosowanie. Między innymi szczególnie jest to przydatne w trakcie zabiegów wszczepiania implantów, podnoszenia dna zatoki szczękowej czy zabiegach odbudowujących. Taka metoda jest skuteczna również podczas leczenia powikłań po usunięciu zęba, recesji dziąsła czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej tak ciężkie zabiegi dentystyczne są o wiele bezpieczniejsze i łatwe do wyleczenia.

Zazwyczaj z jednej próbki pobranej krwi można pozyskać od trzech do nawet ośmiu fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego odwirowania i opracowania pobranej krwi. A ze względu na to, że próbki są pobierane wprost od pacjenta, fibryny są całkowicie naturalne oraz zgodne.