Higiena jamy ustnej

ruchomy aparat na zęby dla dziecka
 aparat ortodontyczny dla dziecka
26 lutego, 2020
jak dbac o szkliwo zębów według stomatologa
Jak chronić szkliwo zdaniem dentysty? 
6 marca, 2020

Zdrowie jamy ustnej zależy od zachowania czystości zębów i regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Nawet niewielkie próchnicze ubytki zębów dobrze jest na bieżąco leczone, żeby przeciwdziałać rozwojowi próchnicy i wzmagania się problemów ze stanem zębów. Co najmniej raz na pół roku należy umówić się na wizytę u stomatologa, żeby obejrzał jamę ustną i zaradził na potencjalne uszkodzenia. To właśnie leczenie zachowawcze jest gwarancją zdrowego uśmiechu na dłuższy czas.

Zdarza się, że higienizacja zębów jest za słaba. To z powodu słabej higieny lub jej totalnego braku, zwykle rodzą się problemy jamy ustnej. Z uwagi na to leczenie zachowawcze powinno się rozpoczynać za każdym razem, gdy przyjdzie taka potrzeba. Pogłębianie się próchniczych ubytków może prowadzić do konieczności trudniejszych działań dentysty. Na przykład przez bardziej wymagające leczenie kanałowe.

Zwykle właściwej profilaktyce towarzyszy częste usuwanie kamienia nazębnego – podstawowego czynnika rozwoju próchnicy. Systematyczne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym, pomniejsza ryzyko konieczności podejmowania leczenia zachowawczego. Im mocniej zadbane zęby, tym mniejszy kłopot. Zwykle przy cyklicznych wizytach dentystycznym, leczenie zachowawcze jest niezbędne zaledwie od czasu do czasu. Warto oceniać stan swoich zębów regularnie.