Fluoryzacja zębów Toruń

piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów Toruń
24 września, 2019
Wybielanie zębów – Toruń
29 września, 2019

Utrzymanie zdrowych zębów zależy od regularnych wizyt w klinice stomatologicznej, naprawy wszelkich ubytków, leczenia stomatologicznego oraz od porządnej profilaktyki jamy ustnej. Zadbane i zdrowe zęby można także wspierać i dodatkowo chronić przed pojawianiem się chorób i mnożeniem się bakterii. Jedną z metod znanych przez stomatologów, jest fluoryzacja zębów, a jej głównym zadaniem jest ochrona przed próchnicą i nadwrażliwością.

Fluoryzacja zębów przeprowadzana jest przez dentystę lub dyplomowane higienistki stomatologiczne i polega na nakładaniu bezpośrednio na zęby specjalistycznego specyfiku – pianki lub żelu – z dużym stężeniem fluoru w składzie. Zabieg ten nie powoduje żadnego dyskomfortu, a jedynie wzmacnia szkliwo i pomnażą jego odporność na bakterie i kwasy pochodzące z przyjmowania pokarmów i napojów. Co więcej korzystnie wpływa na remineralizację (odbudowę) szkliwa, w miejscach z drobnymi ubytkami. Fluoryzacja pomaga także w tworzeniu ochronnej bariery, dzięki czemu powstawanie kamienia nazębnego będzie utrudnione.

Warto wiedzieć, że przyjmowanie fluoru w przesadnych ilościach może dać zły wpływ na organizm, z tego powodu zabieg fluoryzacji powinien być przeprowadzany w określonej przez doświadczonego dentystę częstotliwości i wykonywany tylko w klinice stomatologicznej. Jeden zabieg ma w składzie bezpieczną ilość fluoru, dlatego jeśli przyjmowanie zabiegów przebiega w zgodzie z wytycznymi dentysty nie ma powodów do obaw. Między profesjonalnymi zabiegami fluoryzacji zębów, na co dzień można używać past lub płukanek z małym stężeniem fluoru.