Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?

zalety implantów stomatologicznych
Jakie są mocne strony implantów wstawianych w gabinecie stomatologicznym
13 lutego, 2020
próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Co to jest próchnica 
20 lutego, 2020

Implanty stomatologiczne jako trwały sposób na wypełnienie przerwy po utraconych zębach, mogą być zastosowane przez praktycznie każdego . Współcześnie nie ma przeciwwskazań także w stosunku do pacjentów po nowotworach albo tych z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi ograniczeniami są ciąża oraz nałogowe palenie papierosów.

Korzystając z implantów można wypełniać nie tylko poszczególne luki, ale też pełen komplet zębów. Implanty są też doskonałym podparciem dla protez – mostów protetycznych lub całkowitych uzupełnień. Co więcej część pacjentów decyduje się na wszczepienie implantów z uwagi na ich wytrzymałość. Zdaniem dentystów, tego typu wypełnienie we regularnie higienizowanej i pielęgnowanej jamie ustnej, posłuży pacjentowi dożywotnio. Dlatego to istotne, aby systematycznie czyścić zęby.

W odróżnieniu od innych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów oraz najdokładniej ze wszystkich odwzorowują naturalny kolor koron zębowych. To one sprawiają, że ustaje proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a przez uzupełnienie luki, pozostałe zęby otrzymują konieczne im wsparcie. Zabieg implantacji nie boli, dlatego że odbywa się ze znieczuleniem miejscowym, a samo nieprzyjęcie implantu zdarza się rzadko. Jeżeli chodzi o ceny leczenia implantami, wynikają one w zależności od ilości, typu implantu oraz wykorzystanych materiałów.